موشن گرافیک

Home » موشن گرافیک

موشن گرافیک

موشن گرافیک

موشن گرافیک مناسب برای معرفی کسب و کار ها

موشن گرافیک

تاریخچه موشن گرافیک

آغاز رسمی این نوع هنر به عنوان متحرک سازی گرافیکی را شخصی به نام John Whitney انیمیشن ساز مشهور در سال 1960 پایه گذاری کرد و یک شرکت به نام Motion Graphics Inc تاسیس کرد که در زمان خودش معروف شد و توانست این سبک هنری را در جهان جا بیندازد.
در ابتدا از موشن گرافیک تنها برای متحرک سازی لوگوها استفاده می شد و بسیاری از شرکت ها و شبکه های تلوزیونی از این روش استفاده می کردند . مدتی بعد تکنیک های سینمایی با گرافیک متحرک تلفیق شد و شکل جدیدی را بوجود آورد که بسیار مورد توجه واقع شد و باعث شد اکثر کسب و کار ها و شرکت ها گرافیک متحرک برای تبلیغات و انتقال محتوا به مخاطبان انتخاب کنند.


امروزه با وجود نرم افزار های قدرتمند موشن گرافیک گسترده شده و چارچوب و قوانینی برای ساخت به خود گرفته است که با وجود این موارد در هر زمینه ای می شود گرافیک متحرک ساخت و بهترین نتیجه را از هدف تولید گرفت.

موشن گرافیک شهر با رنگ بندی زیبا

موشن گرافیک شهر

چرا موشن گرافیک؟

سوال مهم این است که چرا موشن گرافیک باید مناسب برای تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات مختلف باشد؟ پاسخ این است که طبق بررسی های مختلف یکی از مهمترین موارد در بازاریابی سه مورد “عکس ” “نوشته” ” صوت” است. تصاویر 60,000 بار سریعتر از متن مورد تحلیل قرار گرفته می شود .
90% اطلاعاتی که به مغز می رسد بصری است پس مردم مطالب بصری را بسیار ساده تر حفظ می کنند. حال اگر تصویر متحرک باشد ویدیو می شود در نتیجه مردم محتوای ویدیویی را بسیار ساده تر درک می کنند.
یک دقیقه از ویدیو ارزش 1.8 میلیون کلمه را دارد! حال ثابت شد ویدیو تاثیر بالایی دارد حال می پردازیم به نوع ویدیو. موشن گرافیک یکی از بهترین قالب های ویدیویی است و طراحی ساده برای درک بهتر دارد و انعطاف پذیری بالایی دارد بنابراین روش موثر بازاریابی سال های اخیر است.

موشن گرافیک مناسب برای بازاریابی تجارت و کسب و کار

موشن گرافیک تجارت

انواع موشن گرافیک

گرافیک متحرک در واقع ترکیبی از حرکت ، گرافیک و صوت است که هدف رساندن پیام به ساده ترین روش به مخاطب است . انواع گرافیک متحرک عبارتند از:
دیزاینهای سیال
پترن ها
تصاویر سه بعدی
تولید فونت
فیلم
مجموعه ای از تصاویر
تصاویر مفهومی کم حجم

موشن گرافیک ایران

در ایران جنبه ی هنر بصری ندارد و بیشتر برای تبلیغات شرکت و کسب و کار های مختلف تولید می شود که این نوع تبلیغ به دلیل کم هزینه بودن و بازدهی بالا ، طرفداران بسیار زیادی در ایران پیدا کرده است. این موضوع باعث شده است که افراد متخصص به صورت پیشرفته تر با امکانات گسترده وارد این عرصه شوند و به صورت استاندارد ویدیو تولید کنند.
همچنین شما می توانید از طریق موشن پارس ، سفارش موشن گرافیک دهید تا ویدیو شما با بهترین کیفیت انجام شود

موشن گرافیک شهر تهران با رنگ بندی زیبا

موشن گرافیک تهران

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

 1. شخصیت ها جزو ساختار اصلی انیمیشن هستند اما در موشن گرافیک این طور نیست.
 2. در انیمیشن محتوا به صورت داستان بیان می شود اما گرافیک متحرک با بیان ساده تر در زمان کوتاه تر با استفاده از ترکیب بندی و حرکت محتوا بیان می شود .
 3. موضوع انیمیشن بیشتر موضوعات احساسی،داستانی و… است ولی در گرافیک متحرک جنبه ی تبلیغاتی،معرفی محصول، معرفی کسب و کار و آموزشی است .
 4. انیمیشن جلوه های پیچیده و شخصیت ها و محیط های با جزئیات تری نسبت به آن دیگری وجود دارد .
 5. انیمیشن از موشن و حرکت های پیچیده تری نسبت به گرافیک متحرک استفاده می شود .
 6. در انیمیشن موضوع شخصی سازی و مدل سازی چارچوب اصلی است اما موشن گرافیک رساندن ساده محتوا به مخاطب و مانور روی جلوه های بصری چارچوب اصلی است .

به صورت کلی motion graphic شکل ساده ای از انیمیشن است که با تمرکز بر روی انتقال مفهوم ، برای تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد.

موشن گرافیک اتاق با طراحی زیبا

موشن گرافیک اتاق

نرم افزار ساخت موشن گرافیک

طیف وسیعی از نرم افزار ها وجود دارد که امکان ساخت موشن گرافیک را دارند .برنامه هایی که قابلیت این را دارند گرافیک و موشن را در طول زمان تغییر دهند و امکانات فراوانی برای ساخت موشن داشته باشند مناسب هستند ، برخی از نرم افزار های قدرتمند در این زمینه عبارتند از:

 1. Adobe Premier
 2. Adobe After Effects
 3. Apple Motion ۳
 4. Avid Xpress
 5. Autodesk Combustion
موشن گرافیک با طراحی زیبا از کامپیوتر

موشن گرافیک

کاربرد موشن گرافیک

در معرفی کسب و کار جدید کاربرد فراوانی دارد شرکت ها و موسسه ها این نوع تبلیغ را انتخاب اول خود می دانند زیرا  محتوا ، محصول و خدمات خود به ساده ترین روش به مخاطبان خود ارجاع می دهند و باعث می شود مخاطبان با کسب و کارشان اشنا شوند و یک تبلیغات با بازدهی بالا داشته باشند.کاربرد های دیگر موشن گرافیک در سایت های مختلف برای تعامل با کاربران است که بسیار تاثیر گذار خواهد بود .
همچنین در آموزش ها کاربرد فراوانی دارد موشن گرافیک می تواند یک محتوا را به خوبی به کاربر اطلاع دهد. از دیگر کاربرد ها معرفی اپلیکیشن است که می تواند به خوبی محتوا و کارایی اپلیکیشن را به مخاطب بیان کند.
همچنین می تواند در معرفی یک محصول جدید یا یک کالای جدید زمینه ی تبلیغات مناسبی باشد .

ساخت موشن گرافیک

در دانشگاه های معتبر جهان آموزش به صورت عملی و تئوری انجام می شود. آموزش ها بر روی نرم افزار های حرفه ای موشن سازی که در بالا معرفی کردیم است به طوری که از پایه متحرک سازی اجسام و شخصیت ها و کار با افکت ها آموزش داده می شود و پیش زمینه ی این رشته طراحی گرافیک است که باید به برنامه های حرفه ای طراحی گرافیک مسلط باشند.

توسط |2019-03-02T15:18:27+00:00دسامبر 12th, 2018|آموزش موشن گرافیک|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

motionpars.com

ثبت ديدگاه